Konečně jsem se dočkala:

Ahoj zlato, jsem v Turecku, orgány mi zde zabavili mašiny, které jsem nakoupil a potřebuji zaplatit zádržné, než budu vydělávat. Mám sebou jen 30.000 euro a potřebuji zaplatit do tří dnů ještě 20.000 euro. Kdy bych mu je mohla poslat? Byla to závažná komunikace, o to zajímavější, když jsem mu řekla, že takové peníze nemám a nemohu mu nijak pomoci. Věřte, nevěřte, zuřil, že ho nechápu, jsem přece jeho žena, která by mu měla pomoci. Odkázala jsem ho na banku a on, že mi musí půjčit mojí přátelé, že to musím pro něho udělat apod. A tak to pokračovalo další týden, už najednou nepotřeboval 20, ale po týdnu 15, mezitím mi iniciativně poslal vyrobený dokument z Turecka, kde musí zaplatit těch 50.000 euro. Šlo mu skutečně o autenticitu, akorát si nepovšiml, že loga ke stažení z webu jsou nepřehlédnutelně v kreativních dokumentech („poměrně zdařilé home-made“) poznat. Nicméně jsem ho u toho nechala a hlavně jsem mu to nezpochybňovala. Najednou to bylo jen 5.000 euro a posléze by se spokojil i s 1.000 pro jeho nový start up se slovy: „běž a pošli ty peníze“. Výčitky neustále pokračovaly a v podstatě se naše komunikace dostala do fáze nepříjemného „blackmail“ (naštěstí mě neměl čím vydírat, neboť ode mě nezískal ani žádné lechtivé foto). V jeho chování se střídaly nálady lásky, vzteku, zlosti, slibů na všechno možné a pořád dokola s narůstajícím tlakem a agresivitou. Budí Vás v noci spousta sms, nerespektuje, že spíte, pak se ptá, proč mu neodpovídáte ve dvě hodiny ráno na jeho sms a podobné záležitosti. Chová se bezohledně, pak všeho lituje…pořád Vás kontroluje s kým si chatujete, když vidí, že píšete zprávu, ale ne zrovna jemu…

„Zvedni zadek, běž a pošli ty peníze“, stálo v sms: Bylo zajímavé sledovat jeho chování, když jsem ho požádala, aby mi zaslal foto ID pasu, abych věděla, kdo vlastně je, když už mu mám poslat peníze, pochopitelně jedině přes Western Union, kde se identita neověřuje. Nastalo dlouhé vymlouvání, ale za tři dny mi poslal vyrobenou kartičku ID z UK, nikoliv tedy pasu, jak jsem požadovala, se slovy: „doufám, že už jsi nyní spokojená“. Na jeho adrese bydliště, kterou mi poskytl, ale není rodinný bungalov, jak popisoval ve svých zprávách, ale rohový činžovní dům na frekventované ulici, telefon, který poskytl z firmy také nelze dohledat, bude jedním z těch, které užívá zřejmě k podobné komunikaci s někým jiným. Než tedy došlo zcela k zablokování kontaktu vysloveně z jeho strany, neboť jsem na tom stále trvala, mi ještě odepsal, že mě nebude více vydírat, jen když mu pošlu ty peníze a na to: but GOD sees everythink and he will vindicate my innocence“., I bet you, you will never find a man again that is better than me. (Bůh všechno vidí a já budu moci ospravedlnit svoji nevinu, vsadím se, že ty už nikdy nenajdeš znovu muže lepšího než já.) Tak to vážně nevím, ale cítím, že z jeho pohledu to myslel zřejmě vážně.

Nezajímalo ho nic, jen sledoval svůj cíl, kterého v mém případě nedosáhl.

Věřte, bylo to chvilkami peklo odolávat nátlaku psychopata (jeho sms byly jak palba z kalašnikova), možná jen nezkušeného podvodníka, těžko říct, ale pro mě a věřím, že i pro mnohé čtenáře to byla zajímavá zkušenost ve světě virtuálních vztahů. Nevím, kolik žen mu takto skutečně naletělo, ale vím, že jsem nebyla jediná, která s ním komunikovala.
V současné době je naše komunikace přerušena, kontakt je zablokovaný. Přesto cítím, že se ozve. Jeho slabou stránkou a mojí výhodou totiž bylo, že se zapomíná, ztrácí se v komunikaci a nemá o ní přehled.

Tím bych i já svůj příběh virtuální známosti po třech měsících ukončila….

Vaše Nancy.