Co je to mingle? Vždy, když člověk řekne „mingl“, obyčejně si vybaví nějakou novou, nepovedenou příchuť žvýkaček, či nějaký sofistikovaný kousek nářadí určeného k snadnému odstraňování těchto žvýkaček z povrchu, nebo obojí zároveň. Za slovem mingle ve skutečnosti stojí koláž slov „married“ a single, přičemž tento mash-up představuje moderní trend měnící dnešní pohled na ideální partnerský svazek.

O co jde?

Jde o sympatický kompromis mezi oddaným manželstvím a bytím sám/a, nemilován/a. Oba tyto ostře vyhraněné protipóly mají svá velká plus i mínus. Manželství je pro dítě zdravá kolébka nového života, reprezentuje stabilitu, bezpečí atd., na druhou stranu vyžaduje bezpodmínečnou oddanost a schopnost odříkání – tyto ctnosti zkrátka nemá každý (nespoutané duše ví, o čem je řeč). Být sám je skvělé – člověk se věnuje svým koníčkům, přátelům, je finančně soběstačný, nezávislý – zkrátka pánem svého času. Nevýhoda? Je sám! Nikdo nechce být sám…

Možností moc není…

Vrátíme-li se na začátek, máme východisko (pro ty, kteří si mezi klasikami společná domácnost/single nevybrali) Být mingle znamená mít vztah se svým partnerem při oddělené domácnosti! Ať jste manželé, či pouze (zatím) partneři, stává se čím dál větším hitem bydlet odděleně, mít separované finance a scházet se pouze po domluvě, kdy se oběma chce. Takové rande po celý život, že? Věřte tomu, nebo ne, ale v mingle vztahu budete křesat jiskry i na devět set devadesátém devátém rande. A o tom to je. Konec všednosti. Každý rub má však i svůj líc a tento líc je pěkně zašpiněný – jaké prostředí pro dítě vytvoří dva lidé, kteří spolu nechtějí být déle, než je nutno? Je dítě free-time aktivita?

Pro pár, který nemůže mít, nebo nechce děti, je mingle bezesporu velmi lákavou alternativou klasického vztahu; pro ty ostatní je opravdu na pováženou, nakolik je vhodné vychovávat dítě ve dvou domovech. Tak či onak je zřejmé, že prastaré tradici manželství se objevil téměř rovnocenný soupeř.