Nestranně jsem pozorovala, kdy k takovým „Escape“ situacím dohází.

A stalo se to, co se stát nemělo. Přesně to, co jsem předpokládala, jak se bude jeho chování vyvíjet dál. A z toho důvodu jsem ho jednoduše na chatu zablokovala. Zjistil to asi až třetí den a z jeho strany nastalo neskutečné pátrání a pronásledování. Neměl přece jenom můj email a LinkedIn. Neumíte si představit, co tato ztráta pro něj znamenala. Byla to doslova jeho sebevražda, jak napsal. Jeho oběť mu jednoduše zmizela jak soubor v počítači. Jeho oběť si dovolila „Escape“. Po velké snaze z jeho strany jsem opět podlehla s tím, co vlastně ode mě tento „virtuální mág“ chce. Vynutil si, abych mu slíbila, že už to nikdy v životě neudělám, což jsem přešla v návalu dalších vyčítavých sms jakoby bez povšimnutí. Občas se k tomu vracel a žádal moje ujištění. Jeho závislost na mně byla více než evidentní, což i sám přiznal a byl také extrémně žárlivý. Popravdě řečeno byla to závislost nebo jen záměr pro svůj cíl?

Bylo jasné, že si takto píše s více ženami najednou.

Ztrácel se občas v komunikaci, což jsem mu i vytkla, pak si už na to pochopitelně dával pozor. Blížícím se Silvestrem začalo omezování, v tom stylu, abych nechodila sama nikam do baru, zůstávala doma a tak dále… Začalo mě to opět bavit, kam až se může komunikace posunout. Pravdou je fakt, že se mi od něho odcházet nechtělo a chatovala jsem si s ním do ranních hodin, což ho zřejmě utvrdilo v tom, že jsem ta, která poslouchá na slovo. V tom čase byl údajně u své rodiny v Anglii, takže časový posun kromě jedné hodiny žádný, ale přesto jsem zjistila, že chatoval jako obvykle z USA. A pak přišel s geniálním plánem. Budeme spolu žít, musím patřit jenom jemu. Je tak zamilovaný, že nemůže už beze mě být! Podotýkám, nikdy jsme se neviděli, ale evidentně mu to nevadilo, ani můj věk, byl o 8 let mladší ode mě. Nyní je odpojen, je víkend, napsal jen na profesionální síť, že mu nejde telefon, abych si nedělala starosti…

Tito lidé nikdy pro chat tohoto typu nepoužívají běžně telefon, což je další poznávací znak.

Popravdě jsem tomu opět nevěnovala valnou pozornost, nebyl dostupný a já měla klid. Jenže pak přišla další ujišťující zpráva na LinkedIn, že se mi určitě ozve, jen co si pořídí nový telefon. Telefon si dnes pořídíte okamžitě, pokud jste byznysmen, protože potřebujete mít spojení se světem, mám pravdu? Asi po dvou dnech jsem chtěla na jeho zprávu z Linkedln zareagovat, abych mu něco odepsala, ale najednou byly všechny jeho profily smazány, nikde žádný kontakt, prostě nic, jako by neexistoval. Tak jsem si říkala, paráda, bude klid, ale věřte, že moje pocity byly jiné a na 100% jsem věděla, že se mi brzy odněkud ozve. A také se ozval! Najednou jsem věděla, že jsem to já, které se jen tak lehce nechce vzdát a přehodnotila jsem svůj stav z role virtuální oběti do role „kořisti“, kterou si z nějakého důvodu hodlá ponechat a mít pod dohledem. Něco jako moucha v pavoučí síti, kterou si predátor nechává na pozdější sousto! Podle toho, jak se občas ztrácel v komunikaci, bylo očividně jasné, že nejsem jediná takto lapená kořist, ale pro mě měl nějakou slabost a věřte nebo ne, každou noc, jsem ho slyšela v hlavě, budil mě v myšlenkách, což mi později i potvrdil. Jsem na tyto věci hodně senzitivní. Věděla jsem, že je za tím něco jiného, ale chtěla jsem vědět, kdy s tím přijde a co vlastně chce, když mě tak miluje a nemůže beze mne být. V podstatě díky mému profilu věděl o mně mnohem víc, než já se dověděla o něm. Věděl, co dělám, v čem podnikám, znal moje obraty a kde mám sídlo firmy.

A najednou to bylo tady!

Obdržel velký kontrakt za milión dolarů, prezentoval se totiž na síti jako partner jedné velké Americké společnosti. Rozhodl se, že bude se mnou žít a viděl v tom jasnou cestu, neboť já jsem ta jediná, která mu rozumí. Cítila jsem pochopitelně, že zase mlží a tak jsem jeho nabídku učiněnou o půlnoci přes telefon na společný život odmítla, čímž jsem ho rozčílila, když už mě nezajímá ani jeho kontrakt na 1 mil., dolarů. Ostatně mi po té napsal, že jsem byla jeho největší ztrátou času?. On tedy pro mě ne, denně jsem tímto měla možnost přes aplikace psát množství sms a tak se vlastně zdokonalovat v Angličtině slovem i písmem po dobu téměř tří měsíců. Byl z toho naprosto zdrcený, nastal jako vždy příval omluv a slibů všeho možného. Najednou odletěl kvůli kontraktu do Turecka. V podstatě po třech týdnech měl v plánu zabydlet se u mě. Požádala jsem ho o reálný telefon, adresu, kde bydlí v Anglii., načež mi sám od sebe najednou poslal dokument o kontraktu. Byl naráz až moc iniciativní, včetně fotek sbalených kufrů apod. O to mě to zase začínalo zajímat víc, nyní jsme si již psali skoro 3 měsíce a čekala jsem, kdy to na mě konečně vybalí, o co mu vlastně jde. No a já se konečně dočkala.

Pokračování příště….