Problém v manželství:

Jsme manželé 20 let a dlouhou dobu jsme byli zamilovaní a vše fungovalo. Problémy začaly, když náš syn měl závažné zdravotní potíže a stálo nás mnoho úsilí pomoct mu. Toto období nás velmi rozdělilo až to došlo k nevěrám. Manžel má poměr s moji nejlepší kamarádkou a já do toho onemocněla rakovinou. Poměr s ní prý ukončil, aby zůstal se mnou. Ale zůstat chtěl jenom proto, že jsem nemocná. Manžela hrozně moc miluji a přejí si naše manželství zachránit. Manžel se ale trápí a tím trpí i celý vztah a nemá žádnou hodnotu.

Odpověď na problém:

Vážená paní Jitko,
mrzí nás vaše nelehká situace. Věřím, že se brzy vše v dobré obrátí. Každá nemoc je nepříjemná, stresující a zatěžující, potažmo rakovina. Má však i jinou stránku mince a sice to, že vám prověří okolí (známé, kamarády, přátelé), manžela a přenastaví hodnoty.

Pokud manžel zůstal s vámi, je to dobré znamení, má zodpovědnost a vaše kamarádka, nejspíše „nebude asi ta pravá kamarádka”. My tu ale nejsme od toho, abychom někoho soudili, ale korektně poradili v tíživé situaci. Důležitá je komunikace a sdělní pocitů, i těch negativních či pro někoho nesprávných. Vše si říci na rovinu a vnímat vzniklou situaci jako cestu k řešení.

Věřte, že i váš problém má řešení na které se můžeme společně podívat. Doporučuji partnerskou konzultaci, kde sama uvidíte možnosti, které ve vztahu máte a na čem vztah dále budovat. V každém případě vám přeji brzké uzdravení. Nejste na to sama, a to je důležité. Napište mi na ed@worktest.cz a můžeme se domluvit na konzultaci.

Eva