Problém v manželství

Jsem ženatý již několik let – přesně tomu už bude 25let. První dítě jsme měli již v mých 15 letech. Nyní máme dvě krásné a zdravé děti. Dcera 10 a syn 7 let. V manželství nám to jednoduše neklape. Pořád se hádáme a dohadujeme.  Agresivita je na denním pořádku a není daleko ani na facky. Nedokážeme se „normálně“ domluvit. Mou prioritou je zachránit manželství a rodinu.  Vidím, že nabízíte spoustu testů a pak, co s výsledky?  Nevím co dál, kdyby se mnou a s manželkou promluvil někdo nezávislý, někdo jako Vy. 🙂 určitě by nám to moc pomohlo.

Evo, co navrhujete?  Franta

Odpověď na problém

Dobrý den Františku,

Prvně mně velmi těší váš zájem o naše služby a důvěru se kterou se k nám obracíte. Věřte nebo ne, ale jste ukázkový příklad manželství, který prochází krizí. Jakmile se do vztahu vnese agresivita nevěstí to nic dobrého. Znamená to, že jste již oba podráždění. Svou roli také hraje prostředí, ve kterém žijete a výchova dětí, které očekávají stabilitu a zázemí rodiny.  Mohu vám doporučit následující postup:

  1. Domluvit se, zda o manželství oba stojíte a chcete něco udělat pro jeho záchranu. Je důležité nevytvářet agresivní prostředí. Doléhá to i na děti a vytváříte jim tak „negativní vzory“
  2. Zaměřit se na příčiny nesouladu a disharmonie vztahu. Zejména pak na agresivní chování. Možná vás to překvapí, ale příčinou konfliktního chování je nízká míra energetického potenciálu v důsledku únavy a vyhoření, která je dnes hojně rozšířená i u dětské populace. Pokud nemá člověk energii, jednoduše jí musí někde či od někoho načerpat (partner, partnerka, děti) a výsledkem jsou hádky a konflikty, neboť dotyčný se podvědomě brání úniku energie, pokud jí nemá sám dostatek. Nevíte ani jak, a hádáte se o naprosté blbosti a jste vězni v kruhu konfliktů. Naše statistiky nám to jednoznačně ukazují, jaký dopad má vyhořelost jedince na vztah a výchovu dětí.
  3. Udělat si Partnerstest. Test je naprostá samozřejmost, asi jako když jdete k lékaři, kdy Vás něco bolí. Popíšete problém a on vás pošle na krev, sonu, CT, rentgen apod. Teprve pak může stanovit způsob účinné léčby. Žádný lékař vás neumí léčit bez podkladů. Tak je to i u nás. PartnersTest je východiskem pro řešení vztahových problému. Je objektivní a nestranný, mluví, jak to je. Ukáže krizová místa a cestu, jak z problému ven. Ukáže příčiny neshody a nesouladu a také oblasti na kterých můžete pracovat.  My vám poskytneme zpětnou vazbu, takže nemusíme mít starost, co s výsledky. Je to náš standard práce.  Výsledku testu jsou natolik věcně popsané, že jim každý rozumí.

Věřím, že Vám i jiným lidem tato rada pomůže. V úctě, Eva.