Vaše největší bohatství, váš vztah. Jak se o něj starat?

Co kdybychom vám řekli, že známe první ingredienci receptu na společné štěstí a harmonický vztah? Vztah, který bude trvat desítky let a pořád se budete držet za ruce? Ano, test partnerské kompatibility je tou první ingrediencí. Co vše umí?

Psí a kočičí svět

Muži a ženy jsou jako psi a kočky.

Nedá se žít s nimi a nedá se žít bez nich.

Ženy prý pocházejí z Venuše (Eva) a muži z Marsu (Rómeo), (Dr. John Gray).

Rčení, které známe všichni, ale málokdo se zamyslí nad jejich skutečným významem. Co nám tato rčení říkají? Že jsme rozdílné bytosti, které vnímají odlišně svět kolem sebe i sebe navzájem. Stejně pronesenou větu pochopí jinak muž a jinak žena. Máme jiné návyky, vyznáváme rozdílné hodnoty, dělají nám radost různé věci. Co jednomu způsobí smutek, by druhý přešel mávnutím ruky. Jak spolu mají muži a ženy vycházet? Je to vůbec možné? Jak najít společnou řeč a fungovat jako tým? To je otázka, kterou se zabývají po generace spisovatelé, básníci, psychologové i filozofové. Jaká jsou jejich doporučení? Obvykle vyzdvihnou komunikaci, vzájemnou toleranci a porozumění.

Dny sluncem zalité

Co vám dělá skutečnou radost? Kdy se cítíme opravdu šťastní? Když můžeme držet za ruku toho, kdo je našemu srdci nejblíže. Když můžeme jenom mlčet, a přesto si budeme rozumět. Když se ráno probouzíme s úsměvem na tváři a těšíme se na nový společný den. Když se zaradujeme, protože jsme uslyšeli cvaknout klíče v zámku a víme, že už za pár vteřin budeme spolu. Mít spokojený vztah a šťastnou rodinu. To je sen každého z nás. Vypadá takto váš vztah? Jestli vám proběhl hlavou poslední týden plný vzájemného popichování a hašteření, nebo nepříjemná hádka a po ní dlouhé mlčení, nemusíte být smutní. Partnerské štěstí je něco, na čem musíte pracovat. Učit se jeden od druhého a hledat společnou cestu. Tu cestu, na které nepůjdete proti sobě, ale vedle sebe, ruku v ruce.

Poznejte váš vztah

Jistě víte, že pojmenovat problém, je prvním krokem k úspěšnému vyřešení. Právě tak to funguje i u vztahů. Je třeba znát oblasti, které vztah ohrožují a je třeba seznámit se s tím, kde jste vzájemně vyladěni k dokonalosti. Chcete, aby váš vztah vydržel až do doby, kdy budete v devadesáti společně luštit se silnou lupou křížovku? Není to tak těžké, jak by se na první pohled mohlo zdát. Stačí znát odpověď na otázku, jak se k sobě hodíme?

Jen pár minut vám zabere vyplnění testu. Dozvíte se jaká je vaše vyladěnost vztahu. Test partnerské kompatibility vám ukáže, kdy tvoříte pár jako z romantických filmů a kde jsou naopak drobná úskalí, na kterých musíte pracovat. Budete mít před sebou návod na vzájemné štěstí. Test vztahové kompatibility je mapou k srdci toho druhého.

Test vám ukáže nový pohled na různé oblasti vašeho vztahu. Přesně zjistíte, které oblasti se více věnovat a společně ji rozvíjet. Budete upozorněni i na to, kde očekávat jistou disharmonii a být obezřetní. Jakmile budete znát místa, která jsou pro váš vztah riziková, je snadné být opatrnější při vzájemné komunikaci a rizikové oblasti postupně přestanou být předmětem hádek a sporů.

Uplynou týdny a vy si nebudete moci vzpomenout, kdy jste naposledy řešili nějaký problém. Proč? Protože jste se stali virtuózem vzájemné souhry. Dokonce často platí, že test kompatibility je řešením vztahové krize. Partneři najednou doslova otevřou oči a uvidí, kde jsou skryté problémy a kde je naopak jejich vztah silný a pevný. Proto testování není strašák, ale přístup moderní doby.

Když si vybíráme nové zaměstnání, je běžné, že zjišťujeme náš osobní potenciál. Jak je možné, že jste si dosud nezjistili potenciál vašeho vztahu? Je správný okamžik na to, vše napravit.

Eva Urbanová